Wróć do bloga

Definicja i zalety ogrodu zimowego

Jak sama nazwa wskazuje, ogród zimowy to wyznaczony obszar, w którym można przez cały rok uprawiać rośliny, również w chłodniejszych miesiącach. Zapewnia wiele korzyści zarówno doświadczonym ogrodnikom, jak i osobom ceniącym kontakt z przyrodą. W obu przypadkach rozwiązanie to daje możliwość posiadania osobistej oazy zieleni. Dodatkowo ogród zimowy może służyć jako całoroczne miejsce do wypoczynku na łonie natury, w otoczeniu bujnej roślinności.

Przedłużenie sezonu ogrodowego:

Ogród zimowy umożliwia cieszenie się ogrodem oraz pielęgnowaniem roślin przez cały rok, nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

Ochrona przed warunkami atmosferycznymi:

Ogród zimowy chroni przed deszczem, wiatrem, śniegiem i mrozem, co pozwala na utrzymanie bardziej stabilnych warunków temperaturowych.

Dostęp do światła słonecznego:

Przeszklenia pozwalają na dostęp do naturalnego światła słonecznego, co ma korzystny wpływ na samopoczucie i zdrowie.

Przestrzeń rekreacyjna:

Może pełnić funkcję dodatkowej przestrzeni rekreacyjnej, jadalni lub salonu, stanowiąc rozszerzenie przestrzeni mieszkalnej.

Estetyka i relaks:

Estetyczne i funkcjonalne rozwiązania projektowe mogą stworzyć przestrzeń relaksacyjną, idealną do obserwacji ogrodu o każdej porze roku.

Wybór odpowiedniego miejsca

Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniego miejsca na ogród zimowy. Może to być taras, weranda lub inna przestrzeń o odpowiednich warunkach świetlnych i temperaturowych. Ważne jest, aby miejsce to miało dostęp do naturalnego światła i było możliwe do ogrzewania w okresie zimowym. Jeśli dysponujesz większą przestrzenią, możesz wydzielić na tarasie zimowym kilka dodatkowych stref: np. wypoczynkową i jadalnianą. Dzięki temu będziesz mógł nie tylko uprawiać rośliny, ale także spędzać chwile z najbliższymi w otoczeniu pięknych, kolorowych kwiatów!

Konstrukcja i szklenie

Kolejnym krokiem jest postawienie odpowiedniej konstrukcji ogrodu zimowego. Można wykorzystać w tym celu systemy dostępne w ofercie Bucovers lub zdecydować się na indywidualny projekt. Konstrukcje Bucovers są odpowiednio wzmocnione, aby były odporne na czynniki zewnętrzne, takie jak śnieg i wiatr.

Zadaszenie z poliwęglanu – ciesz się ogrodem na tarasie przez cały rok

Zadaszenie tarasu z poliwęglanu oferuje wiele możliwości i korzyści. Po pierwsze, materiał ten jest przezroczysty i ma zdolność do przepuszczania naturalnego światła słonecznego. W związku z tym nie ma potrzeby stosowania sztucznego oświetlenia, aby zapewnić roślinom optymalne warunki wzrostu. Po drugie, zadaszenie z poliwęglanu ma doskonałe właściwości termiczne, co przekłada się na redukcje strat ciepła w okresie zimowym oraz ograniczenie nagrzewania się tarasu w gorące dni letnie. To również wpływa korzystnie na roślinność posadzoną na tarasie.

Co więcej, poliwęglan jest trwały i odporny na korozję oraz większość czynników atmosferycznych. Wymaga również niewielkiej konserwacji i jest łatwy do czyszczenia. Wystarczy regularnie usuwać brud i zanieczyszczenia z jego powierzchni, aby utrzymać estetyczny wygląd zadaszenia!

Poliwęglan jest tym samym tańszy niż szkło, przy czym zapewnia dużo więcej możliwości, jeśli chodzi o aranżację ogródka zimowego. Przykładem jest możliwość jego formowania, co pozwala tworzyć zagięte lub zaokrąglone panoramiczne zadaszenia. Takie konstrukcje przyciągają wzrok i nadają tarasowi oryginalny, nowoczesny wygląd.

Bucovers – zadaszenia bezpośrednio od producenta

Koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy Bucovers, jeżeli jesteś zainteresowany zabudową ogrodu zimowego. Producent wysokiej jakości zadaszeń z poliwęglanu, które zapewniają użytkownikom większą swobodę korzystania z tarasu przez cały rok. Z systemem pokryć dachowych Bucovers zwiększysz jego efektywność energetyczną i zapewnisz odpowiednie warunki do uprawy roślin. Już teraz zainwestuj w to niezwykle estetyczne rozwiązanie!

Skontaktuj się z nami

Dział sprzedaży

Zuzanna Bukowska

zuzanna.bukowska@bucovers.pl

+48 693 400 087

Amelia Bukowska

amelia.bukowska@bucovers.pl

+48 693 400 085

Krzysztof Ziółkowski

krzysztof.ziolkowski@bucovers.pl

+48 605 212 213

Dział techniczny

Piotr Graczyk

piotr.graczyk@bucovers.pl

+48 693 400 110

Krystian Młynarczyk

krystian.mlynarczyk@bucovers.pl

+48 523 188 090

Bartosz Błaszak

bartosz.blaszak@bucovers.pl

+48 726 885 086

Serwis

bucovers@bucovers.pl

+48 605 212 213

Dział logistyki

Dawid Światlak

bucovers@bucovers.pl

+48 601 215 831

Napisz do nas

website made by melon.studio