Wróć do bloga

Czysta woda w basenie krok po kroku

Każdy, kto posiada przydomowy basen, doskonale wie, że utrzymania zbiornika w czystości wiąże się z wieloma czynnościami. Aby nieco ułatwić tę pracę, zebraliśmy dla Ciebie kilka cennych wskazówek. Poznaj nasze sposoby na czystą wodę w basenie krok po kroku!

Chlorowanie wody basenowej

Do utrzymania czystości i porządku w basenie konieczne jest stosowanie tabletek z chlorem. Chlorowanie to podstawowa metoda dezynfekcji wody basenowej – ten sposób sprawi, że woda w basenie będzie klarowna i czysta. Pamiętaj, aby dokładnie zmierzyć zawartość chloru podczas dodawania go do basenu.

Idealna ilość chloru wynosi zwykle od 1 do 2 części na milion (ppm) na litr. Jeśli jednak widoczny jest wzrost glonów, może być konieczne zwiększenie poziomu chloru do 3 ppm/litr. Można to również zweryfikować za pomocą pasków testowych. Stosowanie nadmiernej ilości chloru może przynieść skutki odwrotne do zamierzonych.

Stosowanie wody kranowej

Do napełnienia basenu zawsze najbezpieczniej jest używać wody z kranu. Woda studzienna lub gruntowa może zawierać różne szkodliwe substancje, które po wejściu w kontakt z chlorem, mogą powodować utratę klarowności wody i zmianę jej koloru.

Pomiar pH

Aby zapewnić prawidłową konserwację basenu, konieczne jest zmierzenie wartości pH. Pozwala to regulować poziom kwasowości i zasadowości wody, co z kolei pomoże zapobiegać korozji powierzchni basenu i innych urządzeń. Do pomiaru pH wykorzystuje się mierniki nazywane ph-metrami lub kwasometrami. Ważne jest, aby utrzymać wartość pH basenu w odpowiednim zakresie dla optymalnego zdrowia i bezpieczeństwa. Idealny zakres wartości pH wody do pływania wynosi od 7,2 do 7,6. Wartość pH 7,0 wskazuje na neutralność wody, wyższa wartość pH wskazuje na zasadowość, a niższa wartość pH na kwasowość.

Zadaszenie basenu

Wiesz już, co dodac do basenu, żeby woda była czysta. Jednak oprócz stosowania środków chemicznych, istnieje inne, równie skuteczne rozwiązanie. Jeśli chcesz uniknąć zanieczyszczonej, mętnej wody w basenie, powinieneś pamiętać o przykryciu. Gotowe zadaszenia z aluminium i poliwęglanu pozwolą Ci zadbać zarówno o wodę, jak i sam basen ogrodowy, stanowiąc skuteczną barierę przed czynnikami zewnętrznymi, a także dzikimi zwierzętami czy dziećmi.

Zadaszenia basenowe od Bucovers – sposób na czystą i klarowną wodę w basenie!

W większości przypadków stosowanie chemicznych środków może być konieczne, aby utrzymać czystą wodę w basenie. Warto jednak zainwestować w rozwiązanie, które zmniejszy poziom zanieczyszczenia wody, a jednocześnie sprawi, że przydomowa strefa wodna będzie wyglądała atrakcyjniej. Zadaszenia od Bucovers łączą nowoczesną estetykę, wysoką trwałość i elastyczność w zakresie dopasowania do różnego rodzaju basenów ogrodowych. Ich zaletą jest również obniżenie kosztów utrzymania zbiorników. Oto, jakie są realne korzyści związane ze stosowaniem zadaszeń marki Bucovers:

Ochronisz swój system filtracji, utrzymując czysta i klarowną wodę,

zabezpieczysz basen przed zanieczyszczeniami ochronisz swój system filtracji, utrzymując czysta i klarowną wodę, przedłużysz żywotność podgrzewacza basenu i obniżysz koszty za zużycie energii elektrycznej, wykorzystując więcej naturalnych promieni słonecznych, wydasz mniej pieniędzy na chemię basenową.

Jeśli chcesz utrzymać czystą wodę w basenie, już teraz zapoznaj się z pełna ofertą Bucovers i złóż zamówienie na nowoczesne zadaszenie!

Skontaktuj się z nami

Dział sprzedaży

Zuzanna Bukowska

zuzanna.bukowska@bucovers.pl

+48 693 400 087

Klaudia Farynowska

bucovers@bucovers.pl

+48 693 400 085

Amelia Bukowska

bucovers@bucovers.pl

+48 693 400 120

Krzysztof Ziółkowski

krzysztof.ziolkowski@bucovers.pl

+48 605 212 213

Dział techniczny

Piotr Graczyk

piotr.graczyk@bucovers.pl

+48 693 400 110

Krystian Młynarczyk

krystian.mlynarczyk@bucovers.pl

+48 523 188 090

Bartosz Błaszak

bartosz.blaszak@bucovers.pl

+48 726 885 086

Serwis

bucovers@bucovers.pl

+48 601 215 831

Dział logistyki

Sławomir Czubachowski

bucovers@bucovers.pl

+48 601 215 831

Napisz do nas

website made by melon.studio