Wróć do bloga

Dlaczego osłonięcie tarasu od wiatru to dobry pomysł?

W niektórych regionach kraju, zwłaszcza na terenach nadmorskich lub górskich, bardzo ważne staje się osłonięcie tarasu przed silnym wiatrem. Ten środek zapobiegawczy ma bardzo duże znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu osób korzystających z tego typu miejsca w przydomowym ogródku. Wiatr może być uporczywym problemem przez cały rok, niezależnie od tego, czy przynosi mroźne powietrze, czy też gorące, które utrudnia oddychanie.

Nie jest to jednak wyłącznie kwestia osobistego dyskomfortu. Porywisty wiatr ma również negatywny wpływ na rośliny i kwiaty w Twoim ogrodzie, a także elementy nieożywione, jak skały czy gleba. Latające gałęzie, liście oraz kamienie czy inne przedmioty fruwające w powietrzu, mogą zranić osoby relaksujące się w ogrodzie lub wybić okna. Jeśli zastanawiasz się, czym osłonić taras od wiatru – mamy dla Ciebie odpowiedź. Na rynku są dostępne akcesoria, które można do tego wykorzystać.

Czym osłonić taras od wiatru? Poznaj 5 skutecznych narzędzi

Stworzenie osłony przed wiatrem na taras jest dużo łatwiejsze od zabezpieczeń stosowanych na wypadek deszczu czy gradu. Większość z nich możesz po prostu kupić lub wykonać tanim kosztem i nie tracąc za dużo czasu. W tym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie kilka praktycznych przykładów. Mamy nadzieję, że co najmniej jedna z omawianych przez nas możliwości okaże się dla Ciebie odpowiednia. Pamiętaj, że im solidniejszy materiał, tym lepsza osłona przed wiatrem!

Wolnostojące ścianki

Wolnostojąca ścianka działowa wykonana z drewna to praktyczna osłona od wiatru na taras czy patio. Jednak, ze względu na swoją lekkość, nadaje się tylko do blokowania lekkich podmuchów. Taka zasłonka dobrze sprawdza się jako dodatek do wysokiego ogrodzenia. Jeśli Twoja posesja jest odsłonięta, a wokół niej nie ma zbyt wielu budynków i drzew, powinieneś raczej zdecydować się na solidniejszą osłonę od wiatru

Osłony z trzciny lub bambusa

Prowizoryczna osłona z trzciny lub bambusa służy dwóm celom: zapewnia prywatność na tarasie, a jednocześnie chroni przed wiatrem. Choć jest niedroga, nie nadaje się do ochrony przed silnymi podmuchami, ponieważ wymaga solidnego mocowania (wbicia głęboko w ziemię). Jeśli jednak chcesz odgrodzić się od sąsiadów czy wścibskiego wzroku przechodniów, taka osłona będzie świetnym wyborem

Sztuczne żywopłoty

Jeśli zastanawiasz się, czym osłonić taras, możesz postawić na sztuczny żywopłot. Ma te same zalety, co prawdziwe krzewy, ale z dodatkową korzyścią w postaci natychmiastowych rezultatów. Chociaż początkowa inwestycja może być większa, nie musisz czekać kilku lat, aż żywopłot będzie wystarczająco wysoki. Wybierając sztuczny żywopłot, nie musisz też zatrudniać ogrodnika do jego regularnego formowania i nawadniania.

Sztuczne żywopłoty doskonale sprawdzają się jako osłony przed wiatrem na tarasach oraz balkonach i werandach. Bardzo ważne jest, aby umieścić je na solidnym fundamencie, co zapobiegnie ich przewróceniu. Możesz użyć do tego donic wypełnionych betonem lub piaskiem.

Rośliny doniczkowe

Jeśli chodzi o osłonięcie tarasu od wiatru, praktycznym narzędziem mogą stać się rośliny doniczkowe. Jednak ważne jest to, aby dokładnie przemyśleć wybór doniczek. Powinny być wykonane z cięższych materiałów takich jak drewno, beton czy ceramika. Eksperci zalecają wykorzystanie gęstej roślinności, takiej jak minidrzewa cypryjskie, rośliny bambusowe lub inne podobne gatunki. Egzotyczne kwiaty niestety nie sprawdzają się jako wiatroizolacja.

Zadaszenie z poliwęglanu

Poliwęglanowe panele są wyjątkowo trwałe. Dzięki swej optymalnej grubości wyróżniają się nie tylko dużą odpornością na silny wiatr, ale także grad czy deszcz. Oprócz ochrony przed negatywnym wpływem pogody, materiał ten doskonale przepuszcza światło i nie ogranicza widoczności z tarasu, poprawiając samopoczucie i komfort osób na nim przebywających. Jeśli chcesz zabezpieczyć swoją przydomową strefę relaksu przed wiatrem i deszczem, a jednocześnie podziwiać piękne widoki bez względu na pogodę, osłona z poliwęglanu to najlepszy wybór!

Zadaszenie tarasu z poliwęglanu – skuteczna osłona przed deszczem i wiatrem

Nawet jeśli Twoim głównym celem jest osłonięcie tarasu przed wiatrem i deszczem, korzyści z użycia zadaszeń poliwęglanowych jest znacznie więcej.

Dodatkowa powierzchnia użytkowa: wykorzystując pokrycia z poliwęglanu, możesz zaaranżować w swoim ogrodzie miejsce do zabawy dla dzieci, a także do wypoczynku czy spotkań ze znajomymi.

Wyższy komfort cieplny: na temperaturę w domu ma bezpośredni wpływ wiatr. Montując zadaszenie z poliwęglanu, nie tylko zminimalizujesz tę zależność, ale także zmniejszysz wydatki na energię. Taka konstrukcja pełni także rolę bariery ochronnej, regulując temperaturę wewnątrz domu zarówno zimą, jak i latem.

Redukcja hałasu z zewnątrz: pokrycia tarasów z poliwęglanu to doskonały wybór dla właścicieli budynków położonych w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszego, blisko sklepów czy terenów rekreacyjnych.

Zwiększenie bezpieczeństwa domowników: zadaszenia poliwęglanowe wyposażone w systemy otwierania i zamykania pozwalają stworzyć miejsce, które jest nie tylko estetyczne, ale i bezpieczne. Masz pewność, że Twój taras będzie osłonięty zarówno przed podmuchami wiatru, jak i intruzami.

Wyższa wartość nieruchomości: pokrycie z poliwęglanu nie tylko zwiększy komfort, ale i podniesie wartość Twojej nieruchomości. Niezależnie od tego, czy w przyszłości zdecydujesz się wynająć, czy sprzedać swój dom, zamontowane zadaszenie tarasu stanie się jego dodatkowym atutem.

Zamów osłonę tarasową z poliwęglanu bezpośrednio od producenta

Wiesz już, czym osłonić taras przed wiatrem i deszczem. Jeśli zdecydujesz się na wybór zadaszenia z poliwęglanu, sprawdź ofertę firmy Bucovers. To producent wysokiej jakości pokryć tarasowych i basenowych na wymiar, które doskonale chronią przed złą pogodą, a jednocześnie prezentują się nowocześnie i są trwałe. Skorzystaj z darmowego konfiguratora i zrealizuj nawet najbardziej skomplikowany projekt!

Skontaktuj się z nami

Dział sprzedaży

Zuzanna Bukowska

zuzanna.bukowska@bucovers.pl

+48 693 400 087

Klaudia Farynowska

bucovers@bucovers.pl

+48 693 400 085

Amelia Bukowska

bucovers@bucovers.pl

+48 693 400 120

Krzysztof Ziółkowski

krzysztof.ziolkowski@bucovers.pl

+48 605 212 213

Dział techniczny

Piotr Graczyk

piotr.graczyk@bucovers.pl

+48 693 400 110

Krystian Młynarczyk

krystian.mlynarczyk@bucovers.pl

+48 523 188 090

Bartosz Błaszak

bartosz.blaszak@bucovers.pl

+48 726 885 086

Serwis

bucovers@bucovers.pl

+48 601 215 831

Dział logistyki

Sławomir Czubachowski

bucovers@bucovers.pl

+48 601 215 831

Napisz do nas

website made by melon.studio